Державна служба з надзвичайних ситуацій завершила тестування нової системи сповіщень про загрози для життя Cell Broadcast, які надходили на смартфони українців.
«Така система – це світовий досвід інформування населення про загрози для їхнього життя. Розумію, що процес тестування, який ми розпочали 7 вересня, викликав ряд незручностей і обріс мемами, але величезна кількість технічних рішень і питань, які потрібно було вирішити вимагала певного часу для тестування», – розповідає заступник голови ДСНС Роман Примуш.
@vlad_shevchenko ♬ оригінальний звук - Влад Шевченко
За його словами, протягом вересня Україні вдалося впровадити таку систему умовно безкоштовно, незважаючи на те, що минулого року цю процедуру нам оцінювали в декілька мільйонів доларів і майже рік часу. Це вдалося завдяки спільним зусиллям мобільних операторів, Української асоціації операторів зв’язку “Телас”, виробників мобільних телефонів та смартфонів, вендорів обладнання мобільного зв’язку, світових постачальників програмного забезпечення для смартфонів, завдяки підтримці МВС, Мінцифри, Держспецзв’язку та іншим партнерам.
«Надалі ця система перейде в дослідну експлуатацію і буде використовуватись для надсилання реальних сигналів про загрози для українців. Ми ж у взаємодії з виробниками мобільних телефонів працюємо над підвищенням охоплення абонентів та розширенням кількості пристроїв, які можуть отримувати сповіщення», – розказали у ДСНС.
Особливість сповіщення Cell Broadcast в тому, що він працює навіть тоді, коли телефон у «беззвучному режимі». Гучний сигнал разом із вібрацією триває 15-20 секунд або до вимкнення сповіщення людиною.
Приймати повідомлення від системи Cell Broadcast можуть смартфони на операційній системі Android версії 11 та вище або iOS від версії 14.5. У майбутньому перелік моделей смартфонів розширюватиметься.