Команда археологів проаналізувала 39 останків осіб, які проживали на території Нижньої Баварії в Рідлінгу понад 6000 років тому, і вони не виявили зв'язку між тим, як їх ховали, походженням і раціоном померлих, повідомляє N + 1.
В епоху раннього неоліту, а це близько 4500-3800 років до нашої ери на території Баварії вздовж Дунаю і його південних приток поширилася мюнхсхефенська археологічна культура. Цій культурі характерні невеликі поселення на рівнинах з невеликими будинками.
Археологам не так багато відомо поховання мюнхсхефенської культури, адже у цих поселень не було традиції ховати людей особливим чином або хоча б в окремих місцях.
Тому, найчастіше людей ховали на околицях поселень у випадкових ямах. А через невелику кількість таких знахідок учені припускають, що, швидше за все, більшість людей взагалі не були поховані в землю. До того ж археологи практично не знаходять поховальний інвентар під час розкопок.
Вчені досліджували останки 39 тіл, більшість з яких померли в віці 20-30 років. Палеоантропологи відзначили, що велика частина померлих страждала від різних патологій, таких як дитячий карієс, періостит, гіперостоз і гіпоплазія емалі зубів. До того ж кістки погано збереглися, тому провести аналіз стабільних ізотопів виявилося неможливо.
Однак у дев'яти осіб більш-менш збереглася зубна емаль, що дало вченим можливість зрозуміти, що ці особи походили з іншого регіону і прибули в Рідлінг бувши ще дітьми. І швидше за все, ці особи народилися за Дунаєм.
Оскільки на Дунаї є місця з мілиною, то швидше за все, в періоди відливу люди могли подорожувати через річку і контактувати з іншими популяціями в епоху неоліту.
Палеоантропологи також знайшли три чоловічих скелети, серед яких була дитина, підліток і дорослий. Дивно, що вони були поховані однаково на боці, а їхні черепи знаходилися близько до один до одного. Припускають, що їх спеціально так поховали адже швидше за все вони були родичами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, що житель Ізраїлю випадково знайшов скарб древніх монет. Вік монет оцінюється в 1700 років.