UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дослідники прийшли до висновку, що Facebook не робить людей щасливими

Результати дослідження демонструють, що чим більше часу користувачі проводять у соціальній мережі, тим менше вони задоволені власним життям.

Використання соцмережі Facebook допомагає людям створити відчуття, що вони завжди на зв'язку, але не робить їх щасливішими, встановили вчені зі США, пише журнал PLOS ONE.

За даними дослідників з університету Мічигану, чим більше людина проводить часу у соціальній мережі, тим нижча її задоволеність власним життям. Люди не відчувають себе щасливішими, підтримуючи сотні віртуальних контактів.

"Здавалося б, Facebook надає безцінну можливість для задоволення базової людської потреби у спілкуванні. Але замість того, щоб підвищувати задоволеність життям, це призводить до протилежного результату - знижує її", - каже соціальний психолог Етан Крос з Інституту соціальних досліджень при університеті Мічигану.

Як стало відомо, під час дослідження вчені опитали 82 повнолітніх користувача Facebook, що мають доступ на свою сторінку через смартфон. П'ять разів на день у різний час протягом двох тижнів автори надсилали добровольцям повідомлення з такими питаннями: "Як ти почуваєшся?", "Наскільки ти стривожений зараз?", "Наскільки самотньо ти почуваєшся зараз?", "Як часто ти заходив у свій акаунт з моменту останнього нашого опитування?", "Як часто ти спілкувався з людьми з моменту останнього опитування?".

Автори попросили учасників оцінити рівень задоволеності життям на початок і на кінець дослідження і виявили, що чим більше людина користувалася Facebook, тим нижчим було її відчуття благополуччя. При цьому спілкування з людьми віч-на-віч або за телефоном покращувало самопочуття учасників експерименту.

Автори вважають, що їхні висновки не можна пояснити тільки тим, що людина частіше користується соцмережею, коли їй погано або самотньо. "Хоча люди більш імовірно, будуть використовувати Facebook, коли вони самотні, самотність і використання соцмережі у нашому дослідженні показали свій вплив на самопочуття людини незалежно один від одного", - говорить доктор Крос. !zn

Читайте також:

10% користувачів Facebook не є людьми

Facebook почне "просувати" цікаві записи

Розроблено плагін для інтернет-"тролів", який буде замінювати негативні висловлювання