Астероїд, розміри якого втричі перевищують розміри синього кита, пролетить повз Землю 6 червня. Він рухатиметься на швидкості 26 тисяч кілометрів на годину, повідомляє Live Science.
Небесне тіло отримало позначення 2021 GT2, очікується, що воно пройде на відстані 3,5 мільйона кілометрів від нашої планети. Це приблизно в 10 разів більше за відстань від Землі до Місяця.
Астрономи вперше помітили цей космічний камінь минулого року. За їхніми оцінками, діаметр астероїда становить 37-83 метри. Незважаючи на те, що такі розміри здаються дуже великими, їх все ж таки недостатньо для того, щоб заподіяти Землі відчутну шкоду.
Астероїд належить до класу Атонів, це означає, що він обертається ближче до Сонця, ніж Земля, і перетинає орбіту нашої планети з внутрішньої сторони. Астрономам відомо 1800 подібних астероїдів, більшість з яких вважаються потенційно небезпечними.
Наступного разу 2021 GT2 наблизиться до Землі 26 січня 2034 року, тоді він пройде на відстані 14,5 мільйона кілометрів від планети.
Астероїд належить до класу навколоземних об'єктів. Цим терміном позначають небесні тіла, що обертаються в межах 1,3 астрономічних одиниць (середня відстань від Землі до Сонця) від зірки. NASA спостерігає за сотнями тисяч подібних об'єктів, прогнозуючи траєкторії їхнього руху на сотні років уперед.
На даний момент вчені не думають, що один із навколоземних об'єктів є загрозою для планети. Водночас, астрономи хочуть бути готовими до того, що траєкторія навколоземних астероїдів може змінитися через якусь непередбачену подію. Наприклад, навколоземний астероїд зіткнеться з іншим об'єктом, у результаті в космос потрапить велика кількість космічного сміття.
Раніше астрономи офіційно підтвердили відкриття ще одного троянського астероїда Землі. Він отримав позначення 2020 XL5 і є другим таким небесним тілом, знайденим у нашої планети.