До Землі летить комета C/2023 H2 Lemmon, виявлена 23 квітня цього року. Пік її яскравості настане раніше, ніж вважалося, її можна буде роздивитися навіть неозброєним оком, повідомляє Universe Today.
Об'єкт досяг перигею (найближчої точки до Сонця) 29 жовтня. Тоді комета підійшла на 0,9 астрономічної одиниці (середня відстань від Землі до зірки), пройшовши всередині орбіти нашої планети. Повний оберт навколо світила вона здійснює за 3870 років.
Коли можна побачити комету
Найкращий час для спостережень за кометою – перша половина листопада. Пік її яскравості очікується 10 листопада.
Для спостерігачів у Північній півкулі на початку місяця вона розташовуватиметься низько на північному заході і буде помітною у сутінках. Але вже до середини листопада вона підніметься вище та пройде через сузір'я Геркулеса та Орла.
Найкращий час для спостережень – 10 листопада, коли комета підлетить на мінімальну відстань до Землі. Щоб роздивитися її, необхідно зверне погляд на захід і шукати її в сузір'ї Геркулеса.
Для кращих спостережень краще використовувати бінокль, але й у такому разі вона буде помітна як розмита куля світла. Коли яскравість комети досягає +5 або +6 зіркової величини, вона стає помітною неозброєним оком, тоді вона стане чудовим об'єктом для фотографів.
Нагадаємо, нещодавно у криовулканічної комети 12P/Понса-Брукса виросли характерні «роги» після другого виверження, яке сталося за чотири місяці. Небесне тіло зблизиться із Землею наступного року.