UA / RU
Підтримати ZN.ua

До 2045 року роботи залишать без роботи понад 77% жителів Китаю – вчені

Роботу можуть втратити також 69% жителів Індії.

Роботи через 25 років можуть позбавити роботи більшість людей із середньою кваліфікацією. На думку американських програмістів і економістів, близько 77% жителів Китаю і 69% жителів Індії можуть позбутися роботи через розвиток робототехніки. Свої висновки вчені представили на конференції Американської асоціації з просування науки.

Маше Варді з Райсовського університету в Х'юстоні і його колеги вивчили соціальний аспект розвитку робототехніки. У своєму дослідженні вчені намагалися спрогнозувати, як подальша еволюція роботів і розвиток штучного інтелекту вплине на економіку Землі і добробут різних верств населення. У своїх розрахунках Варді і його колеги спиралися на дві речі – те, які завдання роботи, в принципі здатні вирішити, замінивши собою людей, і те, наскільки така заміна буде доцільною з економічної точки зору. Наприклад, низькокваліфікована праця оплачується так низько, що заміна таких робочих роботами буде невигідною з точки зору вкладення капіталу.

Читайте також: Створений робот, що збирає кубик Рубіка за одну секунду

Розрахунки вчених показали, що від розвитку робототехніки постраждають не низькокваліфіковані фахівці, а "середній" робочий клас, тобто люди, які займаються відносно складною, але механічно одноманітною роботою. Наприклад, клерки установ, водії автобусів, касири в супермаркетах та інші фахівці, чия робота не вимагає креативного підходу до її реалізації.

Це приведе до того, що рівень зайнятості у світі знизиться з 60% до 50% і більша частина падіння припаде на ті країни, де такі працівники складають більшість трудящих.

Яскравим прикладом цього можуть стати Індія і Китай, де дві третини економічно активного населення можуть позбутися заробітку через "наступ машин". У постіндустріальних країнах без роботи можуть залишитися трохи менше половини зайнятого населення.

Раніше вчені припустили, що до 2020 року через розвиток робототехніки без роботи залишаться 5 мільйонів чоловік. На думку вчених, постраждають, насамперед, і в більшій мірі від технологічної революції адміністративні та офісні працівники ("білі комірці"), втрати робочих місць у цій категорії складуть дві третини.