UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для боротьби із запаленням при COVID-19 вчені запропонували використовувати вакцину БЦЖ

Застосування протитуберкульозної вакцини БЦЖ знижує рівень запалення в організмі при коронавірусі.

Індійські медики заявили, що протитуберкульозну вакцину БЦЖ можна використовувати для боротьби з коронавірусом, повідомляє N + 1.

Команда медиків на чолі з Субаші Бабу з Національного інституту туберкульозу під час піку епідемії коронавірусу в Індії заявили, що вакцина БЦЖ ефективна при лікуванні не тільки туберкульозу, а й коронавірусної хвороби.

Однак лікарі побоювалися, що така вакцина може тільки підсилити імунну відповідь в той час, як людина хворіє на коронавірус, а й принести сильну шкоду всьому організму.

Для того, щоб перевірити вплив вакцини БЦЖ на імунітет, лікарі відібрали 82 особи віком від 60 до 80 років, у яких не було антитіл до коронавірусу. Саме ця вікова група потрапляє в зону ризику тяжкого перебігу хвороби.

Для другої, контрольної групи відібрали ще 55 осіб такого ж віку. У всіх учасників експерименту взяли кров до вакцинації й через місяць після отримання вакцини, щоб визначити рівень цитокінів.

Читайте також: Чи потрібно вакцинуватися українцям, які можуть мати антитіла до коронавірусу — розповідає інфекціоніст

Цитокіни - це невеликі пептидні інформаційні молекули, які регулюють на міжклітинні взаємодії, визначають живучість клітин, стимуляцію або пригнічення їх росту і функціональну активність.

Також вони забезпечують узгодженість дії імунної, ендокринної та нервової систем в нормальних умовах і у відповідь на якісь патологічні впливи.

В результаті експерименту, в плазмі щеплених БЦЖ знизився зміст інтерферонів альфа (група білків, яку використовують для лікування важких вірусних захворювань), а також прозапальних інтерлейкінів (група цитокінів, яка синтезується лейкоцитами).

За кількістю цих цитокінів, у вакцинованих було набагато менше, ніж у нещеплених людей. Медики прийшли до висновку, що вакцинацію БЦЖ в майбутньому можна буде використовувати для запобігання гіперімунної відповіді при коронавірусній інфекції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Крім цього, сама вакцина БЦЖ може бути ефективною і при лікуванні самого коронавірусу. Однак ще невідомо скільки триває такий ефект після вакцинації БЦЖ, а також наскільки сильно вона впливає на зниження прозапальних процесів у хворих на коронавірус. Щоб це з'ясувати, вченим необхідно провести не одне дослідження.

Нагадаємо, що в США створили ляльку Барбі з обличчям співавторки вакцини від коронавірусу. Сара Гілберт, яка стала прототипом нової Барбі буде надихати юних дівчат займатися наукою.