UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держава Тувалу створить свою копію у метавсесвіті на випадок зникнення

Існуванню острівної держави загрожує зростаючий рівень моря.

Острівна держава Тувалу, що знаходиться в Тихому океані, заявила про те, що планує створити власну повну цифрову копію, відтворивши острови та масиви суші. Це дозволить зберегти історію та культуру країни, оскільки підвищення рівня моря загрожує її існуванню, повідомляє Reuters.

Міністр закордонних справ Тувалу Саймон Кофе заявив на саміті COP27, що настав час для пошуку альтернативних варіантів виживання його країни. Зокрема, Тувалу стане першою у світі оцифрованою країною у метавсесвіті – онлайн-просторі, який використовує віртуальну та доповнену реальність для взаємодії користувачів.

Читайте також: Кліматична криза: останні вісім років були найспекотнішими за всю історію

"Наша земля, наш океан, наша культура - найцінніші активи нашого народу, і щоб уберегти їх від шкоди, незалежно від того, що відбувається у фізичному світі, ми перемістимо їх у хмару", - заявив він у відео, записаному на тлі цифрової копії острова, якому загрожує затоплення

Минулого року на COP26 Кофе зверталася до присутніх, стоячи по коліна у воді, щоб продемонструвати наслідки змін клімату для його країни. За його словами, Тувалу довелося діяти, оскільки країни у всьому світі роблять недостатньо для боротьби зі змінами клімату.

Незважаючи на те, що Тувалу стане першою країною, яка перенесе себе в метавсесвіт, вона не є першопрохідником у цьому процесі. Минулого року Сеул та Барбадос заявили, що увійдуть у метавсесвіт для надання адміністративних та консульських послуг відповідно.

Тувалу – це група з дев'яти островів з населенням близько 12 тисяч осіб, які розташовуються між Австралією та Гавайями. Держава вже давно страждає через зміни клімату. Під час припливу під водою опиняється близько 40% столичного округу. За прогнозами, до кінця століття вся країна опиниться під водою.

Кофе сказав, що сподівається, що створення цифрової нації дозволить Тувалу продовжувати функціонувати як державі, навіть якщо вона повністю зануриться у воду.

Раніше вчені з Університету Нового Південного Уельсу заявили про те, що Південний океан поглинає більшу частину надмірного тепла, що виділяється на планеті. За словами дослідників, потепління цього океану фактично незворотне в масштабах людського життя, оскільки потрібне тисячоліття, щоб захоплене водою тепло було викинуто назад в атмосферу.