UA / RU
Підтримати ZN.ua

День космонавтики: у мережі жартують про Черновецького і згадують «подвиг Корольова»

Українці в інтернеті відзначають День космонавтики. Схоже, від колись потужної і перспективної галузі залишився тільки привід для жартів.

© Сайт Матвія Андрєєва
© Соцмережі
© Deutsche Welle
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі

Сьогодні в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі, а також Міжнародний день авіації і космонавтики. Крім того, 12 квітня також відзначають Міжнародний день польоту людини в космос.

Свято не обійшли увагою поціновувачі мемів і фотожаб, соцмережі поповнилися як роботами минулих років, так і новою творчістю користувачів.

Більшість робіт присвячено Юрію Гагаріну і першому польоту людини в космос, який він здійснив 12 квітня 1961 року. Але 12 квітня 2014 року групи російських диверсантів почали операцію із захоплення міст Донецької і Луганської областей, поклавши початок російсько-українській війні. Деякі користувачі згадали про це, вирішивши провести паралель між двома цими датами.

Не залишилися без уваги і репресії радянської влади проти конструктора і основоположника практичної космонавтики Сергія Корольова. Українські науковці внесли величезний вклад у розвиток радянської космонавтики, що дозволило СРСР бути провідною космічною державою.

У 1938 році Корольова звинуватили в «діяльності, спрямованій на зниження обороноздатності країни» і відправили відбувати «покарання» на золотоносні копальні на Колимі. Домогтися реабілітації конструктор зміг лише в 1957 році, у сфабрикованій справі не знайшли складу злочину.

Користувачі використали перше фото Сергія Корольова після арешту як основу для «фотографії» засновника компанії SpaceX Ілона Маска. Так творці намагалися нагадати про людську ціну космічних перемог СРСР.

Багато жартів дісталося й ексмеру Києва Леоніду Черновецькому та спробам церкви впливати на розвиток науки.

Читайте також: Запуски ракетоносіїв і експорт продукції: чим може похвалитися українська космонавтика

Як космічні дослідження впливають на розвиток країн, та які перспективи України, читайте в матеріалі заступниці директора Інституту космічних досліджень НАНУ Наталії Куссуль «Мрії про космос як драйвер науки, освіти та інновацій» у ZN.UA.