UA / RU
Підтримати ZN.ua

Давні мікроорганізми були здатні до фотосинтезу – вчені

Дослідники виявили в одного з виду архей гени, аналогічні тим, що відповідають за здатність до фотосинтезу.

Вчені заявили про те, що здатність до фотосинтезу володіли навіть первісні мікроорганізми. Висновки дослідників опубліковані в журналі Nature Communications.

У ході дослідження вчені вивчили Methanospirillum hungatei – один з видів архей, який, як передбачалося раніше, існував до появи фотосинтезу. Разом з тим, дослідники виявили у нього гени, аналогічні тим, які відповідають за здатність до фотосинтезу. Аналіз ферментів, що синтезуються цими генами, і вивчення метаболічних процесів, що протікають в організмі, дозволили виявити поглинений вуглекислий газ.

Виявилося, що Methanospirillum hungatei використовує найпростіший механізм, аналогічний тому, який використовується при фотосинтезі для створення вуглеводів.

Нове відкриття допоможе розібратися в еволюційних коренях фотосинтезу, а також може бути використано для поліпшення функції фотосинтезу у злаків, що підвищить врожайність, або для створення біопалива.

Раніше повідомлялося про те, що вчені планують випробувати на навколоземній орбіті генетично модифіковані бактерії, які виробляють цукор. В майбутньому бактерії планують використовувати в якості автономного джерела живлення для космічних польотів.