UA / RU
Підтримати ZN.ua

Датський стартап розробив технологію друку індивідуальних протезів кісток

Такий протез дозволяє за кілька років відновити живу тканину скелета.

Датський стартап Particle3D розробив технологію друку пористих протезів з ортофосфата кальцію і готовий почати її тестування на людях найближчим часом. Як повідомляє "Популярная механика", ця технологія дозволяє не тільки створювати індивідуальні протези під кожного пацієнта, але і за кілька років відновити живу тканину скелета.

Створені імпланти швидко починають заміщатися клітинами організму і через деякий час перетворюються на справжні кістки. Вчені провели тести на свинях і мишах, які показали, що вже через вісім тижнів після операції у протез проростають кровоносні судини. Перші тести аналогічної технології, які були проведені на людях у США, дозволяють говорити про те, що повне заміщення протеза клітинами організму відбувається менш ніж за рік.

Створення протезів з ортофосфата кальцію в медицині не новинка. Але до цього протезистам фактично доводилося ліпити протез вручну. Нововведення ж датської компанії в тому, щоб друкувати пористі структури, аналогічні справжнім кісткам. У тілі пацієнта вони грають роль будівельних лісів, які організм використовує для відновлення власних тканин.

Разом з тим, у таких протезів є і недолік – їхня менша міцність в порівнянні з справжніми кістками. Тобто, до повного відновлення на кінцівку не можна прикладати навантаження.

Для створення такого протеза необхідно провести сканування пошкодженого місця, завантажити отримані дані в систему автоматизованого проектування, внести корективи у отриману модель і відправити на друк.

Використання таких протезів передбачає тільки одну операцію, з їх установки. Крім того, в надруковану конструкцію можна внести необхідні ліки, які будуть вивільнятися протягом декількох місяців після установки імпланта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Єльського університету та Університету Дьюка заявили про те, що їм вдалося створити і успішно випробувати безклітинні судини людини. Отримані протези виявився дуже близькими до справжнім "кровоносними магістралях".