Вчені заявили про те, що чорні діри можуть перешкодити народженню нової зірки, впливаючи на молекулярні хмари і не дозволяючи речовині в них перетворитися на зірку. Подібний ефект з'являється через вплив джетів – струменів плазми, які вириваються з центру галактик, в яких є чорні діри, на швидкості, близькій до швидкості світла.
Для того, щоб зрозуміти, як плазма джетів руйнує баланс речовини в галактиках і заважає появі нових зірок, вчені спостерігали за галактикою IC5063. Виявилося, що джет цієї галактики розігріває газ, який зустрічає по дорозі. Розігрітий газ починає обертатися, його молекули набувають додаткову кінетичну енергію і відлітають геть від скупчень, в яких знаходилися спочатку: так джети перетворюють речовину з "зоряних колисок" - хмар газу і пилу - на космічний вітер.
Чим більше речовини в молекулярній хмарі і чим вона щільніша, тим більша ймовірність колапсу, за яким слідує утворення нової зірки. Розпорошуючи речовину хмар в космосі, джети перешкоджають тому, щоб нові зірки запалювалися.
На думку дослідників, їхнє відкриття допоможе розкрити загадку так званих сплячих галактик, в яких нові зірки не народжуються, незважаючи на наявність у них достатньої кількості речовини.
Раніше NASA представило відео знищення зірки чорною дірою. На відео зображено момент так званого "приливного руйнування", яке знаходиться в центрі галактики, розташованій на відстані 290 мільйонів світлових років від Землі.