Чисельність населення Землі досягне до середини 2080-х років свого піку – 10,3 мільярда людей. Але за цим послідує зниження, і вона зупиниться на рівні, який буде набагато нижчим, ніж прогнозувалося 10 років тому. Про це свідчать дані дослідження, проведеного ООН, повідомляє Science Alert.
Як свідчать дані доповіді під назвою «Світові демографічні перспективи 2024», нинішня чисельність населення, яка становить 8,2 мільярда осіб, зросте до свого піку протягом наступних 60 років. Але до 2100 року вона буде на 6% або на 700 мільйонів нижчою, ніж прогнозувалося у 2013 році.
"Демографічний ландшафт сильно змінився за останні роки", - сказав Лі Цзюньхуа, заступник Генерального секретаря ООН з економічних та соціальних питань.
За його словами, несподіваний пік чисельності населення світу зумовлений кількома чинниками. Серед них, наприклад, нижчі темпи народжуваності в деяких густонаселених країнах, зокрема в Китаї.
І максимум чисельності населення настане раніше, ніж очікувалося. Це хороший знак, оскільки світ бореться з глобальним потеплінням: менша кількість людей, на частку яких припадає менше сукупного споживання, означатиме менший тиск на довкілля.
«Однак повільніше зростання населення не позбавить необхідності знижувати середній вплив, який має діяльність кожної окремої людини», — додав Лі.
У доповіді йдеться, що понад чверть, або 28%, населення світу нині проживає в одній із 63 країн чи територій, де чисельність населення вже досягла піку, включаючи Китай, Росію, Японію та Німеччину. Протягом наступних 30 років до цієї групи мають приєднатися ще близько 50 країн, включаючи Бразилію, Іран та Туреччину.
Але після 2054 року зростання населення продовжиться у більш ніж 120 країнах. До них належать Індія, Індонезія, Нігерія, Пакистан та США.
Крім того, відновилося зростання тривалості життя, яке було перервано пандемією COVID-19. У 2024 році середня тривалість життя становить 73,3 року, а вже до 2054 року вона, як очікується, досягне показника у 77,4 роки.
Тобто населення світу продовжить старіти. За прогнозами дослідження, до кінця 2070-х років кількість людей віком 65 років і старших становитиме 2,2 мільярди, перевищивши кількість людей молодших 18 років.
Нагадаємо, за минулий рік населення Землі зросло на 75 мільйонів людей і на 1 січня 2024 року перевищувало 8 мільярдів. У тому ж році найбільш населеною країною світу стала Індія, яка випередила Китай.