UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Цеглинки життя" з'явилися в космосі задовго до зірок – вчені

Відкриття суперечить попереднім теоріям.

Вчені з Університету Арізони прийшли до висновку про те, що складні органічні молекули з'явилися в космосі ще до утворення зірок. Це суперечить попереднім теоріям, які розглядали наявність протозірок необхідною умовою для запуску синтезу, повідомляє N+1.

У ході дослідження вчені вивчали беззоряні ядра в молекулярній хмарі Тільця, яка знаходиться на відстані 440 світлових років від Землі. Беззоряними ядрами називають щільні згустки газу і пилу, з яких згодом можуть сформуватися маломасивні зірки, схожі на наше Сонце. Дослідники шукали спектральні сліди двох молекул: метанолу (CH3OH), однієї з найпростіших і поширених органічних сполук, і більш складного ацетальдегіду (CH3CHO).

У результаті вчені знайшли спектральні лінії газоподібного метанолу в кожному з 31 вивченого зоряного ядра. У 70% з них містився також ацетальдегід. На думку дослідників, це свідчить про те, що складні органічні молекули формуються в холодних молекулярних хмарах за сотні тисяч років до утворення зірок і планет.

Ці результати ставлять під сумнів попередні теорії і вказують на те, що в основі процесу можуть лежати інші механізми. Надалі дослідники планують більш детально вивчити окремі ядра.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Ціни на нафту зростають в очікуванні зустрічі ОПЕК і Росії

Раніше астрономи Європейської південної обсерваторії заявили про виявлення на поверхні гарячих зірок скупчення гігантських магнітних плям. Крім того, вони також помітили гігантські спалахи, під час яких виділяється у кілька мільйонів разів більше енергії, ніж при таких подіях на Сонці.