UA / RU
Підтримати ZN.ua

Cassini передала на Землю знімки Сатурна з рекордно близької відстані

26 квітня станція зробила перший з 22 прольотів між планетою та її кільцями.

Cassini пролетіла на відстані трьох тисяч кілометрів від поверхні Сатурна
Станція Cassini відновила зв'язок із Землею, який був тимчасово перерваний на час першого в історії прольоту апарату між Сатурном і його кільцями. Як повідомляє NASA, на даний момент станція передає дані, які були отримані під час прольоту.

Під час прольоту Cassini знаходилася на відстані близько трьох тисяч кілометри від поверхні Сатурна і приблизно в 300 кілометрах від внутрішньої межі його кілець.

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.