UA / RU
Підтримати ZN.ua

Cassini отримає 31 травня прощальні фото Гіперіона

Гіперіон - природний супутник Сатурна, відкритий в 1848 році і названий на честь титана Гіперіона.

Орбітальна станція Cassini готується підійти максимально близько до Гіперіона, великого місяця Сатурна, щоб отримати зображення нових територій та ландшафтів цього небесного тіла, які стануть останніми за 10 років роботи цього космічного апарата на орбіті планети-гіганта.

Як повідомляє американське космічне агентство NASA, Cassini зблизиться з Гіперіоном на відстань близько 34 тисяч кілометрів приблизно в 6:36 ранку за тихоокеанським часом 31 травня, планується, що отримані апаратом зображення надійдуть на Землю протягом 48 годин.

Дослідники сподіваються в момент близького підходу до супутника отримати детальні зображення нових ландшафтів на Гіперіоні. У повідомленні наголошується, що через особливості Гіперіона, адже цей супутник неправильної форми хаотично обертається в просторі, націлити прилади апарату на конкретну область цього небесного тіла є вкрай складним завданням.

Наступний важливий проліт Cassini на близькій відстані намічений на 16 червня, коли орбітальна станція пройде на відстані 516 кілометрів від поверхні крижаного супутника Діона.

Гіперіон - природний супутник Сатурна, відкритий в 1848 році і названий на честь титана Гіперіона.

Читайте також: Cassini зробила фото Сатурна і його кілець

Орбітальна станція Cassini-Huygens, вартість якої понад 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського вченого Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні) також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були коли-небудь запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрах кольорів. Космічна станция складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Раніше повідомлялося, що науковці отримали самий чіткий знімок другого за величиною супутника Сатурна.

Крім того, вчені отримали високоякісні фотографії Титану - найбільшого супутника Сатурна. В результаті застосування нових алгоритмів фотографії стали більш корисні для науковців. Так, планетологи зможуть використовувати їх для складання точних тривимірних карт Титану і спостереження руху метанових річок.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.