Британська парламентська комісія завершила розслідування діяльності соціальної мережі Facebook, за результатами якого компанію звинуватили в тому, що вона використовувала дані користувачів для отримання вигоди, а її посадові особи перешкоджали перевірці комісії. Крім того, звіт комісії також зачіпає тему втручання Росії у вибори і необхідності реформування виборчого законодавства. Основні тези доповіді призводить The Guardian.
Критика Facebook
Комісія звинувачує соціальну мережу в порушенні законодавства про захист персональних даних і конкуренції, у відмові блокувати акаунти, які поширюють недостовірну інформацію, і в тому, що керівництво компанії умисно перешкоджало діяльності комісії або дезінформувало її.
Крім того, у звіті Facebook звинувачують у використанні домінуючого становища на ринку з метою передачі даних користувачів третім особам. Відзначається, що в "білому списку" додатків, яким дозволений доступ до даних користувачів, увійшло більше п'яти тисяч додатків, включаючи Lyft, Airbnb і Netflix.
Технологічні компанії і соціальні мережі повинні регулюватися законодавчо
У звіті комісії йдеться про необхідність створення незалежного органу, який буде регулювати діяльність технологічних компаній і соціальних мереж. При цьому наголошується, що для них необхідно створити "етичний кодекс", якого вони повинні дотримуватися.
Росія намагається поставити під сумнів легітимність демократичних систем
У звіті згадується втручання Росії в президентські та проміжні вибори у США, а також участь росіян у проекті "Лахта" - пропагандистській кампанії, метою якої був підрив довіри до кандидатів і демократичних систем в цілому.
Виборче законодавство не відповідає сучасним потребам і вимагає реформування
На думку комісії, виборче законодавство Великої Британії має враховувати цифрові політичні кампанії та онлайн-рекламу, а також бути реформоване з урахуванням сучасних вимог.
Кампанія Leave.EU та її спонсори вводили парламент в оману
У звіті йдеться про те, що засновник Leave.EU Аарон Бенкс і його помічник Енді Вігмор "продемонстрували повну зневагу до парламентського процесу", коли пішли зі слухань профільного комітету, і "цілком очевидно", що вони "надали докази про робочі стосунки між Eldon Insurance і Leave.EU, що вводять в оману".
Цифрова грамотність
На думку комісії, "цифрова грамотність повинна стати четвертим стовпом освіти поряд з читанням, письмом і математикою". Крім того, комісія закликає регуляторів об'єднати зусилля і сприяти ширшому розумінню громадськістю прав в інтернеті.
Нагадаємо, в Канаді почалося розслідування у зв'язку з можливим зловживанням персональними даними користувачів Facebook компанією Cambridge Analytica. Згідно із заявою Facebook, професор психології Кембриджського університету Олександр Коган створив на платформі соцмережі додаток "This is your digital life", яке просило у вас дозвіл на доступ до особистої інформації. Пізніше зібрані таким чином дані 270 тисяч користувачів були передані третім особам.
Засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytica, яка працювала над кампанією президента США Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі і некоректно скористалася особистими даними користувачів