Регулятори Бразилії, найбільшого ринку Латинської Америки, збираються відібрати в Apple права на торгову марку "iphone".
Бренд мають намір закріпити за місцевою компанією IGB Eletronica. Gradiente Eletronica зареєструвала назву ще у 2000 році - за сім років до того, як Apple показала свій перший смартфон.
У результаті реструктуризації компанії бренд перейшов до IGB Eletronica, утвореної в 2012 році. Як стверджує правонаступник, він може використовувати цю торговельну марку на території Бразилії, яка вважається одним із найбільших "мобільних" ринків, до 2018 року.
Як повідомляють західні інформагентства з посиланням на обізнані джерела, офіційно про рішення буде оголошено в середу, 13 лютого. Виробник iPhone зможе оскаржити постанову регулятора в суді.
У грудні 2012-го IGB почала продавати у Бразилії смартфон Neo One з серії iphone. Крім назви, апарат не має нічого спільного з продуктом Apple. Пристрій обладнаний 3,7-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 320х480 пікселів, 5-мп камерою, 2 ГБ оперативної пам'яті. В якості операційної системи використовується застаріла версія Android - 2.3.4. Апарат коштує 599 реалів, або близько 300 доларів.
Нагадаємо, це вже далеко не перший скандал навколо патентних прав Apple.
На початку 2007 року компанія була змушена боротися з Cisco Systems за марку "IOS". У Cisco заявляли, що Apple намагалася викупити у неї права кілька разів, навіть під прикриттям дочірньої компанії, але щоразу отримувала відмову. У підсумку Apple була змушена виплачувати ліцензійні відрахування.
Влітку 2012-го компанія не змогла довести в суді, що саме їй належать права на iPad, тому була змушена заплатити власникові бренду 60 мільйонів доларів. Крім того, Apple не змогла заборонити продаж iFone у Мексиці.
А з літа 2011 року Apple веде патентну суперечку з Samsung. Компанії подали один проти одного позови в суди десяти країн. Початок конфлікту поклала Apple, яка звинуватила корейців у копіюванні iPhone та iPad. Samsung у відповідь заявила, що Apple незаконно запозичує її технологічні розробки. !zn
Читайте також:
Apple уперше обійшла Samsung за кількістю проданих у США смартфонів
Патенти у сфері IT б'ють рекорди: кількість заявок в 2012 році перевищила 14 тисяч
В Apple відсудили майже 370 млн доларів за порушення патентів