UA / RU
Підтримати ZN.ua

Біологи виявили у білок "середньовічну" проказу

Хворобу у тварин викликають ті ж бактерії, що і у людей.

Вчені з Единбурзького університету заявили про те, що епідемію прокази у червоних білок у Великобританії викликають ті ж бактерії, які викликають ту ж хворобу у людини. Висновки вчених були опубліковані в журналі Science.

У ході дослідження вчені вивчили 25 зразків бактерій, які були зібрані з тварин, що мешкають в Шотландії, Англії і Ірландії, і провели аналіз ДНК. Встановлено, що збудником є паличка Хансена (Mycobacterium leprae). За своїми характеристиками бацила нагадує штам, який був виявлений в рештках людини, померлої від лепри 730 років тому і похованої у Вінчестері. Вона також була схожа на бактерії, які вразили броненосців в південних штатах США.

Дослідники також виявили і інший штам прокази у білок: Mycobacterium lepromatosis, який також інфікував людей в Мексиці і Карибському басейні.

Вчені підкреслюють, що небезпеки для людини ця інфекція не представляє.

Раніше вчені встановили, що перша пандемія чуми була на Землі ще в V-IV тисячолітті до нашої ери. В ході досліджень було виявлено, що сім чоловік були заражені чумною паличкою. Упорядкувавши геном чумних паличок, вчені прийшли до висновку, що шість найдавніших з них не були схожі на середньовічну бубонну чуму, звану "чорною смертю": у даних бактерій були відсутні гени pla і ymt, що грають ключову роль у поширенні чуми.