UA / RU
Підтримати ZN.ua

Білл Гейтс розповів, яким буде світ після пандемії

Засновник Microsoft вважає, що наступна пандемія буде не такою страшною.

Засновник компанії Microsoft Білл Гейтс в подкасті з актрисою Рашидою Джонс і головним інфекціоністом США Ентоні Фаучі обговорив прогрес у створенні вакцини проти нового коронавірусу, а також припустив, як світ буде виглядати після пандемії, повідомляє «Популярная механика».

На думку Гейтса, основними стануть сім пунктів

Онлайн-зустрічі перетворяться на норму. Бізнесмен вважає, що пандемія сильно змінила наше уявлення про спілкування. Виявилося, що вирішувати бізнес-питання і проводити зустрічі можна і онлайн. «Точно так само, як під час Другої світової війни жінки прийшли на роботу на заводи, а потім залишилися на них, ця ідея [онлайн-зустрічей] закріпиться», - заявив Гейтс.

Він також вважає, що онлайн-спілкування торкнеться не тільки ділових зустрічей. Ймовірно, онлайн-навчання або відвідування лікаря також перетвориться на норму.

Програмне забезпечення почне розвиватися швидше. Багато аспектів життя будуть перенесені в віртуальний світ, а отже, змінитися повинно буде і програмне забезпечення для цих потреб.

Офіси компаній стануть більш універсальними. Оскільки більшість робочих моментів будуть вирішуватися віддалено, компаніям вже не будуть потрібні великі офіси. Це, в свою чергу, вплине на ринок нерухомості. Можливо, кілька компаній зможуть займати один офіс.

Люди не будуть прагнути жити у великих містах. Оскільки працювати можна буде віддалено, люди перестануть прагнути жити в центрі і великих містах.

«Для прикладу подивіться на Сіетл і Сан-Франциско. Навіть співробітники з хорошою зарплатою витрачають шалені суми грошей на оренду. Якщо ви не будете прив'язані до офісу, в який вам потрібно буде ходити кожен день, життя в таких дорогих місцях стане для вас менш привабливим. Швидше, ви захочете жити у власному будинку в невеликому місті», - заявив Гейтс.

Люди почнуть менше спілкуватися з колегами, але більше - з друзями. Бізнесмен вважає, що кількість робочих контактів зменшиться, тому люди будуть прагнути спілкуватися з друзями і близькими.

Звичні речі не скоро повернуться на свої місця. Навіть після появи вакцини проти коронавірусу, світ не відразу повернеться до норми. Хвороба не зникне швидко і буде проявлятися в різних частинах світу. Все зможе повернутися до норми тільки після того, як всі країни отримають доступ до вакцини.

Наступна пандемія вже не буде такою страшною. «Основна причина, чому майбутні пандемії будуть менш руйнівні, полягає в тому, що ми будемо більше практикуватися. Наші інструменти тестування стануть набагато кращими. Вдруге ми не будемо такими дурними», - підкреслив Гейтс.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Держстат: В Україні з початку року від коронавірусу померли 4 300 осіб

Раніше видання The Guardian писало про те, що навіть після завершення пандемії багато людей не будуть прагнути повернутися в офіс. Згідно з опитуванням, проведеним британською компанією YouGov, більшість працівників хочуть мати можливість працювати вдома хоча б частково, навіть коли пандемія коронавірусу закінчиться. Наприклад, до початку пандемії 68% працівників у Великій Британії ніколи не працювали віддалено. 91% тих, хто вперше спробував працювати дистанційно, зараз виявляє бажання працювати віддалено після нормалізації ситуації з пандемією.