Вчені заявили про те, що фізичні зрушення і зміни у поведінці бджіл супроводжуються відчуттями щастя і печалі.
У ході дослідження вчені натренували 24 бджоли так, щоб комахи асоціювали певні локації і коліру в лабораторії з циліндрами цукрової або звичайної води. Потім вчені закрили ці циліндри, а половині бджіл дали воду з високим вмістом цукру - бджолиний еквівалент шоколаду - та замірили час, який комахам знадобився, щоб забратися в контейнер з отвором. Він розташовувався між двома закритими циліндрами і був пофарбований у середній колір, щоб бджоли не знали, чи є там цукрова вода чи ні.
Комахи, які отримали ласощі, швидше залазили в невідому середню годівницю, немов відчували себе більш оптимістично налаштованими щодо вмісту ємності. Більше того, вони не просто рухалися більш активно через припливу енергії, обидва види бджіл однаково активно лізли в годівницю, в якій точно була їжа, і неохоче залазили в ємність зі звичайною водою.
Щоб подивитися, чи може шматочок цукру прибрати негативний досвід, дослідники зімітували атаку хижака, акуратно помістивши 35 комах в пастку, яка була схожа на павутиння павуків-крабів. Ці павуки часто полюють на бджіл, але ті можуть від них вирватися. Потім комах з пастки випустили.
Бджоли, які отримали цукор, полетіли до годівниці в чотири рази швидше, ніж ті, яким не дали нічого. Можна припустити, що солодка їжа посилює позитивні емоції і допомагає оговтатися від негативних - прямо як у людей. Після того, як бджолам дали ліки, що блокутью дофамін, який відповідає у людини за систему заохочення, всі ефекти від цукру фактично зникли. Це означає, що бджоли ведуть себе у відповідності з настроєм, підкреслюють вчені.
Раніше вчені встановили, що бегемоти є хижими тваринами. До парадоксального на перший погляд висновку вчені прийшли, дослідивши епідемію ящура серед бегемотів, які живуть на території Замбії і Уганди. За даними дослідників, ящур поширювався серед бегемотів незвичайним способом – він вражав не окремих особин, а всю популяцію гіпопотамів відразу, таким чином, від хвороби вмирали одночасно 50 і більше бегемотів. Смертність бегемотів від ящуру в середньому у 5-10 разів вище, ніж серед інших травоїдних.