Вчені планують випробувати на навколоземній орбіті генномодифіковані бактерії, що виробляють цукор. У майбутньому бактерії планують використовувати в якості автономного джерела живлення для космічних польотів. Повідомлення про це було поширене видання New Scientist.
Бактерії будуть відправлені в космос німецьким супутником Eu: CROPIS в 2017 році. У ході експерименту дослідники планують перевірити, наскільки добре вони переносять запуск, космічну радіацію і знижену гравітацію. Супутник проведе на орбіті півроку, рухаючись зі швидкістю, достатньою для імітації марсіанської гравітації. Бактерії також випробують в умовах місячної гравітації і невагомості.
В основі досліджуваної системи лежить планктон Anabaena: ці організми виробляють цукор з двоокису вуглецю, води і сонячного світла (за допомогою фотосинтезу). На борту супутника мікроби Bacillus subtilis будуть перетворювати сахарозу від Anabaena на червоний пігмент. Спеціальний датчик зафіксує зміни кольору, що покаже, наскільки добре планктон функціонує в умовах космосу. Перевірити це на Землі не вийде, оскільки супутник згорить в атмосфері. Вчені побоюються, що спори Anabaena не проростуть після регідрації на борту супутника.
Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.