UA / RU
Підтримати ZN.ua

Робот-океанограф успішно проплив 4,2 тисячі кілометрів

За 28 днів він здолав відстань від Сан-Франциско до Гонолулу.

Безпілотний автономний Surveyor американської компанії Saildrone здійснив свій перший рейс з Сан-Франциско в Гонолулу (Гаваї). Про це повідомляє N+1. Під час першої подорожі він знаходився у відкритому океані 28 днів, і за цей час робот проплив 4 тисячі 200 кілометрів та наніс на карту більше ніж 11 тисяч 800 квадратних кілометрів океанічного дна.

Компанія Saildrone презентувала робота-океанографа ще у січні цього року. Судно повністю автономне і призначене для того, аби досліджувати океан глибиною до семи кілометрів.

Його довжина - 22 метри, маса - 14 тонн, а крейсерська швидкість - шість вузлів. Корабель рухається за допомогою енергії вітру і сонця, але про всяк випадок, на нього встановили дизельну установку, потужність якої - 75 кінських сил. Surveyor може пропливати до 4 тисяч 630 кілометрів і перебувати в морі понад дев'ять місяців.

Після успішного першого рейсу у відкритий океан, компанія хоче створити цілий морський флот з автономних роботів-океанографів, аби за наступні 10 років нанести на карту дно усіх океанів, що є на Землі.

Читайте також: Вчені знайшли в Індійському океані нову популяцію синіх китів

Нагадаємо, вчені припустили, що тисячі років тому Північний Льодовитий океан міг бути прісним. А також, що він був повністю покритий крижаним щитом. Дослідження геохіміків показало, що останні 15 тисяч років океан кілька разів заповнювався чистою прісною водою в результаті його ізоляції від вод решти світового океану.