Дослідники з NASA виявили, що серпанок, який раніше був виявлений в атмосфері Плутона, виявився багатошаровим.
Дослідивши отримані нещодавно фотографії карликової планети, вчені змогли виділити слабоконтрастні деталі і безпосередньо виявити, що в атмосфері карликової планети існує значно більша кількість шарів туману або серпанку, ніж раніше передбачалося. Частково це стало можливим завдяки високій роздільній здатності нових знімків.
Світло, яке відбивається від даних шарів, достатньо для того, щоб висвітлювати поверхня Плутона. Для спостерігача, який би знаходився на планетоїді, це буде виглядати схожим на земні сутінки - навіть після заходу Сонця, деталі рельєфу залишаться на якийсь час освітленими.
New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.
Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону - в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.
Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.
Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.