UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи знову зафіксували загадковий сигнал з космосу

Швидкі радіосплески слідують 157-денному циклу активності.

Вчені з Національної астрономічної обсерваторії Китаю знову зафіксували швидкий радіосплеск FRB 121102. Вперше його помітили раніше цього року і тоді вчені з'ясували, що він дотримується 157-денного циклу активності, повідомляє «Популярная механика».

Спочатку FRB 121102 показує сплески протягом 90 днів, а потім затихає на 67 днів. Сигнали вперше були помічені в червні цього року. А значить, повторювані сигнали повинні були знову з'явитися в липні або серпні. І дійсно, сигнали знову зареєстрували 17 серпня.

Всього астрономам вдалося зареєструвати 12 сплесків. За словами дослідників, активна фаза закінчиться 31 серпня або 3 вересня.

На даний момент учені не можуть пояснити природу таких швидких радіосплесків. Каустуб Раджваде з Манчестерського університету, який був автором першої роботи про FRB 121102, вважає, що це може бути нейтронна зірка. «Грунтуючись на короткій тривалості і високій яскравості самих спалахів, можна припустити, що це нейтронна зірка з дуже високим магнітним полем, яка обертається навколо об'єкта-компаньйона», - коментує вчений.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені знайшли джерело одного з повторюваних "сигналів інопланетян"

Вперше швидкі радіосплески (Fast Radio Bursts) були помічені у 2007 р., однак визнаного пояснення вони не отримали досі. Невідоме і їхнє джерело: воно може розташовуватися і в нашій Галактиці, і за її межами, і навіть на Землі, створюючись технічними пристроями.

Раніше вчені заявили про те, що що відкрили джерело загадкових сплесків. Спалах FRB 150418, зафіксований 18 квітня 2015 року, на думку дослідників, є наслідком злиття нейтронних зірок в еліптичній галактиці, яка розташовується на відстані 6 мільярдів світлових років від Землі.