Команда вчених з Єнського університету імені Фрідріха Шиллера виявила на астероїді Ітокава мікроскопічні волоски кристалів заліза. Зробити це вдалося, проаналізувавши зразки частинок, які були зібрані зондом "Хаябуса" в 2005 році, повідомляє Naked science.
У 2010 році зразки були доставлені на Землю в герметичній капсулі. Вони дозволили дослідити мінералогію і хімію астероїда, який був "не зачепило" падінням крізь атмосферу.
У ході нового дослідження вчені помітили окремі "вусики" кристалів заліза, які піднімалися над деякими ділянками поверхні. За словами вчених, вони є наслідком впливу на поверхню астероїда факторів космічного середовища.
Справді, постійне бомбардування частинками сонячного вітру викликає ерозію поверхні небесного тіла. Значну частину її формує сульфід заліза у формі мінералу троилиту. Більш легкі атоми сірки випаровуються в космос, але частина атомів заліза осідає, формуючи довгі, схожі на вусики кристали.
Вчені відзначають, що довжина знайдених кристалів склала приблизно 2,5 мікрометра. Вони сформувалися приблизно за тисячу років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше міжнародна група вчених виявила в астероїдах рибозу та інші цукри, які можуть утворювати ДНК і РНК. Відкриття стало ще одним аргументом на користь гіпотези про те, що життя на Землі виникло в результаті бомбардування астероїдами.