UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи знайшли надмасивну чорну діру масою 140 млн Сонць

У центрі галактики NGC 1097 знаходиться чорна діра, яка в 35 разів масивніше тієї, яка розташована в центрі Чумацького Шляху.

Японські астрономи виявили надмасивну чорну діру масою 140 мільйонів Сонць у центрі спіральної галактики NGC 1097, яка знаходиться у 47 млн світлових років від нашої планети.

Галактика NGC 1097 розташована дуже далеко від Землі, що не дозволяє "зважити" розташовану в її центрі чорну діру методом відстеження руху зірок навколо неї. Для обчислення гравітаційного впливу цієї чорної діри вченим довелося вивчити рух молекулярного газу навколо центру галактики NGC 1097. З цією метою була використана інформація, отримана від розташованої в Чилі обсерваторії ALMA. Астрономи з'ясували, що вивчається чорна дірка в 35 разів масивніше тієї, яка розташована в центрі нашої галактики.

Телескопи ALMA зібрали дані щодо випромінювання двох газів (ціаністого водню і пропаналя), з яких складається туманність, яка оточує галактики. Ці гази фактично не взаємодіють з випромінюваним самої галактикою іонізованим газом і тому надають чітку гравітаційну картину. Ученим знадобилося всього дві години, щоб отримати всі необхідні дані про кінетику цих газів. Ця інформація та дозволили розрахувати масу галактики надмасивної чорної діри в центрі галактики NGC 1097.

Раніше американський астрофізик Самір Матуру вважає, що людство може не помітити того, що нашу планету "проковтне" чорна діра. Учений провів дослідження і з'ясував, що знаходження стіни вогню" біля кордонів чорної діри – це омана. Вона може "гуляти" по всьому її периметру, а потрапила всередину матерія не буде знищена.