У сузір'ї Лебедя на відстані 2,3 тисячі світлових років від Землі астрономи NASA виявили подвійну систему, що складається з жовтого і червоного карликів. Дослідників зацікавила планета Kepler-418b, що обертається навколо цих зірок. Нахил осі її обертання (тобто кут відхилення осі обертання планети від перпендикуляра до площини його орбіти) за 11 років може змінюватися на 30 градусів. Через це на планеті постійно, швидко й хаотично змінюється клімат. Для порівняння, кут обертання Землі змінився на 23,5 градуса за 26 тисяч років.
Орбіта, якою рухається планета, огинає свої зірки за 66 днів, теж вкрай нестабільна. Якщо дивитися з Землі, здається, що вона постійно зміщується вгору і вниз.
"Вивчаючи дані, отримані телескопом Kepler протягом півтора тисяч днів, ми бачили планету тричі за перші 180 днів, - розповідає Веселін Костов з Університету Джона Хопкінса. - Потім її не було видно 800 днів, а потім вона знову опинялася у полі зору п'ять разів поспіль". Це дозволяє вченим прийти до висновку, що орбіта Kepler-418b нестабільна.
Тепер вчені намагаються зрозуміти, з чим пов'язаний незвичайний рух планети. Ймовірно, навколо подвійної зірки обертаються інші планети, або на систему має гравітаційний вплив ще одна зірка, що знаходиться неподалік.
Для життя Kepler-418b непридатний у будь-якому разі - по-перше, ця планета є газовим гігантом, а по-друге, температура на ній, незважаючи на мінливу погоду, дуже висока. !zn
Читайте також:
Астрономи знайшли ще 10 потенційно населених планет за межами Сонячної системи
Виявлено екзопланету з восьмигодинним астрономічним роком
Дізнатися про придатність інших планет для життя стане простіше завдяки новій розробці вчених