Вчені з Університетської асоціації космічних досліджень заявили про те, що потоки лави з'явилися на Венері всього кілька років тому. А це означає, що на планеті все ще існують активні вулкани. Це робить Венеру другим після Землі відомим тілом в Сонячній системі, на якому були помічені недавні виверження, повідомляє Phys.org.
У 1990-х роках апарат NASA показав, що Венера – це світ, повний вулканів і масштабних виверження лави. У 2000-х роках апарат ESA Venus Express виміряв кількість інфрачервоного випромінювання, яке виходить від поверхні планети, і пролив нове світло на вулканізм Венери. Але до недавнього часу дослідники не знали, коли саме вивергалися вулкани планети, оскільки швидкість застигання свіжої лави була недостатньою мірою відома.
У ході нового дослідження вчені відтворили в лабораторії атмосферу Венери для того, щоб простежити за тим, як мінерали планети змінюються з часом. Виявилося, що олівін - мінерал, який входить до складу базальту, швидко вступає в реакцію з атмосферою і протягом декількох тижнів покривається мінералами оксиду заліза – магнетитом та гематитом. Вони також з'ясували, що спостережувані Venus Express мінералогічні зміни доступні тільки протягом декількох років.
Таким чином, вчені прийшли до висновку про те, що виявлені потоки лави на Венері дуже молоді, тобто, на ній досі є діючі вулкани.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше повідомлялося про те, що дослідники NASA розробляють станції для дослідження Венери. Згідно до задуму вчених, вони будуть схожі на дирижаблі і будуть літати в атмосфері планети на безпечній для людини висоті. На борту кожної венеріанської станції буде по два астронавти. Експедиція триватиме 30 днів, після чого дослідники будуть повертатися на Землю.