Астрономи заявили про те, що навколо однієї з найстаріших зірок Чумацького Шляху, оранжевого карлика TOI-561, обертається три планети. Одна з них - кам'яниста планета, в 1,5 рази більша за Землю, здійснює оберт навколо світила за 10,5 годин, повідомляє Science alert.
Очевидно, що планета, яка знаходиться так близько до зірки, навряд чи може бути населеною. Температура її поверхні, швидше за все, досягає 2480 Кельвін і вона припливно пов'язана зі своїм світилом. Примітною систему TOI-561 робить її вік - 10 мільярдів років, що майже в два рази більше, ніж вік Сонячної системи.
Як відзначають вчені, вік системи лише трохи менший, ніж у самого Всесвіту. Це свідчить про те, що кам'янисті планети можуть залишатися стабільними тривалий час. Дослідники також відзначають, що TOI-561 b - це одна з найдавніших кам'янистих планет, знайдених на даний момент.
Три планети, які отримали позначення TOI-561 b, TOI-561 c і TOI-561 d були виявлені за допомогою телескопа TESS. Найвіддаленіша від зірки TOI-561 d в 2,3 рази більша за Землю, вона обертається навколо світила за 16,3 дня. Розміри TOI-561 c в 2,9 рази більші за земні, а орбітальний період становить 10,8 дня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше астрономи за допомогою телескопа TESS підтвердили існування екзопланети KOI-5Ab, яка знаходиться в потрійній системі. Перші свідчення існування небесного тіла отримав ще в 2009 році телескоп «Кеплер».