UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи знайшли найвіддаленішого «двійника» Чумацького Шляху

Світло від галактики йшло до Землі 12 мільярдів років.

Астрономи за допомогою телескопа ALMA виявили далеку і дуже молоду галактику, яка несподівано  виглядає дуже схожою на Чумацький Шлях. Як повідомляє Європейська південна обсерваторія, світло від галактики йшло до Землі 12 мільярдів років, а отже, ми бачимо її такою, якою вона була, коли Всесвіту було всього 1,4 мільярда років.

Вчені відзначають, що галактика виглядає на диво впорядкованою, що суперечить уявленню про те, що в ранньому Всесвіті все галактики були турбулентними і нестійкими. Відкриття може змінити уявлення дослідників про формування галактик і змусити їх по-іншому поглянути на минуле Всесвіту.

Відзначається, що у галактики, яка отримала позначення SPT0418-47, немає спіральних рукавів. Разом з тим, вона відрізняється двома іншими властивостями, характерними для Чумацького Шляху: обертовим диском і балджем, великою хмарою зірок, які щільно оточують галактичний центр з усіх боків.

За словами вчених, балдж вперше спостерігається у галактики на такому ранньому етапі розвитку Всесвіту. Це робить SPT0418-47 найдальшим «двійником» Чумацького Шляху.

"Для нас було великою несподіванкою, що ця галактика так схожа на ті, що нас оточують - це йде врозріз з усіма нашими уявленнями, заснованими на моделях і більш ранніх, хоча і менш детальних спостереженнях", - заявив співавтор роботи Філіппо Фратерналі з Каптейновського Астрономічного інституту при Гронінгенському університеті в Нідерландах.

Вчені відзначають, що, незважаючи на високі теми зореутворення, галактичний диск SPT0418-47 виявився найбільш упорядкованим з усіх, які спостерігалися в ранньому Всесвіті. Астрономи, проте, відзначають, що хоча у SPT0418-47 є диск і інші риси подібності зі спіральними галактиками, ймовірно, що в процесі розвитку вона стане зовсім несхожою на Чумацький Шлях і приєднається до класу еліптичних галактик.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені знайшли білий карлик, якому вдалося пережити «частковий» вибух наднової зіркиВін отримав колосальний імпульс і рухається по Чумацькому Шляху на швидкості 900 тисяч кілометрів на годину. Вчені вважають, що його політ і незвичайні властивості можуть вказувати на новий, невідомий раніше тип наднових.