Міжнародний астрономічний союз затвердив назви для 14 деталей рельєфу карликової планети Плутон. Всі ці об'єкти були відкриті завдяки даним, отриманим міжпланетною станцією New Horizons, яка пролетіла повз карликову планету в 2015 році, повідомляє N+1.
Перші 14 назв особливостей рельєфу карликової планети були затверджені у 2017 році, а у 2018 був схвалений набір з 12 назв. Тепер же на карликовій планеті з'явилися нові позначення.
Озеро Алкіона - на честь бездонного озера в околицях Лерни, яке було одним з входів в підземний світ грецької міфології.
Гори Елькано - на честь мореплавця Хуана Себастьяна Елькано, одного з учасників першого кругосвітнього плавання.
Долини Хун Ахпу - на честь одного з героїв-близнюків у міфології майя, який переміг богів підземного світу в грі з м'ячем.
Кратер Кхаре - на честь планетолога Бишун Харе, який вивчав органічні речовини толіни, які відповідальні на забарвлення різних областей на Плутоні.
Кратер Кіладзе - на честь астронома Ролана Кіладзе, який першим провів фотометричні і астрометричні спостереження Плутона, а також дослідження його динаміки.
Область Лоуелла - на честь астронома Персіваля Лоуелла, який організував систематичний пошук планети за межами Нептуна, підсумком якого стало відкриття Плутона.
Борозни Мвіндо - в честь героя епосу з фольклору народу Ньянга, який відправився в підземний світ, а після повернення додому став мудрим і могутнім королем.
Гора Пікара - на честь винахідника і фізика Огюста Пікара, відомого своїми польотами на повітряній кулі у верхні шари атмосфери Землі.
Гори Пігафетти - на честь вченого та історика Антоніо Пігафетти, учасника першого в історії кругосвітнього плавання.
Пірі Рупес - на честь османського картографа і мореплавця Ахмеда Мухиддина Пірі, який створив деякі з найбільш ранніх карт Північної і Центральної Америки, а також усього світу.
Кратер Сімонеллі - на честь астронома Деймона Сімонеллі, чиї роботи були присвячені формуванню Плутона.
Гори Райт - на честь братів Райт, які вважаються першими в справі конструювання і побудови першого у світі літака.
Земля Веги - на честь міжпланетних апаратів проекту "Вега", що досліджували Венеру і комету Галлея.
Земля Венери - на честь апаратів міжпланетної програми "Венера", які вперше здійснили м'яку посадку на другу від Сонця планету.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.
Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону - в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.
Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.
1 січня цього року станція пролетіла повз об'єкта в поясі Койпера Ультіма Туле.