Астрономам вдалося зафіксувати найпотужніший в історії спостережень спалах, який був викликаний вибухом зірки, повідомляє Science Alert.
Дослідники виявили об'єкт, що змінює яскравість, PS1-10adi у 2010 році в галактиці, яка розташовується на відстані 2,6 мільярда світлових років від Землі. Його яскравість поступово збільшувалася, поки не досягла свого максимуму, а потім не почала спадати. Незважаючи не те, що об'єкт згасав протягом трьох років, він весь цей час залишався більш яскравим, ніж галактика, у якій він знаходиться.
Як правило, подібні події спостерігаються в сейфертовських галактиках - зоряних скупченнях з активними ядрами. Разом з тим, зміни в яскравості PS1-10adi були характерні для подібних об'єктів, тому дослідники запропонували інше пояснення цієї події.
Спектр транзиєнта нагадував такий у наднових типу IIn - вибухів великих зірок, що виникають через колапс масивного ядра. В останньому випадку PS1-10adi повинна була бути гіпергігантом з масою, що більш ніж в сто разів перевищує масу Сонця. Причиною безпрецедентної яскравості могла стати взаємодія речовини з зовнішньою оболонкою зірки, викинутої під час вибуху, з дуже щільним міжзоряним середовищем.
Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.