UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи зафіксували 25 сильних сигналів з космосу, що повторюються

Природа сигналів досі невідома.

Вчені за допомогою обсерваторії CHIME, яка знаходиться в Канаді, зафіксували 25 швидких радіосплесків (FRB), що повторюються. Це дуже швидкі сигнали, які реєструються у космосі, природа яких досі невідома, повідомляє Science Alert.

Зазначається, що відомості про FRB було виявлено у архівних даних, які обсерваторія зібрала у 2019-2021 роках.

FRB відбуваються доволі часто, але, незважаючи на це, природа їхнього походження залишається загадкою для вчених. Джерелом деяких із них є нейтронні зірки та чорні діри, але інші не піддаються класифікації.

Читайте також: Астрономам вдалося вловити загадковий сигнал з космосу

CHIME спочатку була розроблена для вимірювання історії розширення Всесвіту за допомогою виявлення нейтрального водню. Зокрема, обсерваторія націлена на фіксування довжини хвилі світла, яку поглинає та випромінює нейтральний водень, відомої як 21-сантиметрова воднева лінія. Але CHIME продемонструвала свою здатність виявляти FRB.

Так, з 2018 по 2019 рік вона зафіксувала 536 подібних сигналів, включаючи 62 сплески, що повторюються, з 18 раніше невідомих джерел. У ході нового дослідження вчені використали новий алгоритм їхнього виявлення.

З 1000 зареєстрованих на даний момент FRB повторюються лише 29. Вчені з'ясували також, що повторювані FRB повторюються нерегулярно. Єдиним винятком є FRB 180916, виявлений дослідниками CHIME у 2018 році (про який повідомлялося у 2020 році), який пульсує кожні 16,35 дні.

За допомогою цього нового алгоритму колаборація CHIME/FRB виявила 25 нових джерел, що повторюються, майже вдвічі збільшивши кількість доступних для вивчення.

Раніше вчені з Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук за допомогою найбільшого у світі радіотелескопа FAST виявили три швидкі радіосплески. За словами дослідників, ці радіосплески відбулися мільярди років тому, коли Всесвіт був молодим.