UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи вперше «виміряли» площу гало галактики Андромеди

Воно знаходиться приблизно на півдорозі до диска Чумацького Шляху, а в деяких місцях навіть «натикається» на гало нашої галактики.

Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» вперше «виміряли» площу величезного гало навколо галактики Андромеди. Вимірювання показали, що гало галактики, яка в майбутньому повинна зіткнутися з нашою, вже знаходиться на півдорозі до диска Чумацького Шляху, а в деяких місцях навіть «натикається» на його гало, повідомляє Naked science.

Вважається, що в далекому минулому галактика Андромеди зіткнулася з іншою галактикою місцевої групи, в результаті чого і з'явилося гало - гігантська хмара, що складається із зірок і іонізованого газу. Побачити її неозброєним оком не можна, але якщо б це хмара була помітна, вона було б втричі більшою за сузір'я Великої ведмедиці.

У ході нового дослідження вчені вивчили гало галактики Андромеди за допомогою «Хаббла» і з'ясували, що воно має складну шарувату структуру, яка складається з газу. «Розуміння величезних газових ореолів, що оточують галактики, надзвичайно важливе. Цей резервуар газу містить паливо для майбутнього зореутворення в галактиці, а також вихідні потоки від наднових. Він сповнений ключів до розгадки минулого і майбутнього еволюції галактики», - заявила Саманта Берек з Єльського університету.

Вчені вивчили світло, яке виходить від 43 квазарів. Вони розташовуються за межами галактики Андромеди і підсвічують гало. У 2015 році ті ж вчені виявили, що гало Андромеди дуже велике, але не було відомо, наскільки складна його структура і який його точний розмір. Уточнені цифри: хмара газу простягається на 1,3 мільйона світлових років від галактики, а в деяких напрямках - і на два мільйони світлових років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Астрономи отримали знімок галактики, схожої на винищувач Дарта Вейдера

Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа отримали знімок NGC 1365 - спіральної галактики з подвійною перемичкою, яка розташовується в сузір'ї Печі.