UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи виявили на Венері сліди "недавнього" виверження вулкана

Надра Венери можуть бути досі активними.

Європейські астрономи помітили в околицях гори Ідунн на Венері сліди недавнього, за космічними мірками, виверження, що може бути свідченням геологічної активності надр планети. Про відкриття астрономи повідомили на конференції EPSC-DPS в Пасадені.

Атмосфера Венери розпечена до 462 градусів Цельсія, на планеті практично немає води, її поверхня покрита вулканами, а її атмосфера складається з газу і сірчаної кислоти. На даний момент дослідники не можуть пояснити, як планета перетворилася на розпечену кулю. На їхню думку, причиною цього може бути відсутність тектонічних процесів, які керують рухом плит на Землі. За словами вчених, рух плит допомагає мантії охолоджуватися, що підтримує температурний баланс планети на певному рівні.

На Венері подібних процесів не існує, і тому тепло в її надрах накопичувалося до тих пір, поки на ній не почалися масові виверження вулканів, які викинули величезну кількість сірки і вуглекислоти в атмосферу і перетворили її на гігантський парник.

На думку дослідників, гора Ідунн може бути одним з головних винуватців цього процесу, оскільки є величезним вулканом в південній півкулі планети. Тепер же дослідникам вдалося виявити досить "свіжі" сліди виверження на північному схиліі гори. На даний момент дослідники вивчають ці відкладення лави для того, щоб визначити, коли ж сталося виверження.

Раніше вчені із США і Швеції заявили про те, що ще 715 мільйонів років тому на Венері могло існувати життя, за умови, що на її поверхні існував неглибокий океан.