Астрономи з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики за допомогою телескопа TESS виявили загадковий об'єкт, що отримав позначення TIC 400799224. Вчені вважають, що це подвійна система, один із компонентів якої покриває пилом зірку-сусідку, повідомляє Scitech daily.
Виявити об'єкт вдалося завдяки тому, що його яскравість впала на 25% лише за кілька годин. Після цього було кілька періодів зростання і падіння яскравості. Така поведінка є характерною для затемнень.
Вчені спостерігали за TIC 400799224 за допомогою різних інструментів, деякі з яких почали працювати ще до запуску TESS. Дослідники з'ясували, що об'єкт, швидше за все, є подвійною системою, одна із зірок у якій пульсує з періодичністю 19,77 дня. Ймовірно, це відбувається через те, що навколо неї обертається об'єкт, що покриває її поверхню пилом.
Разом з тим, незважаючи на періодичність, покриття зірки пилом мінливі за своєю формою, глибиною та періодичністю, їх вдається зафіксувати не завжди. Викликає подив і сама природа «пильного» тіла, оскільки воно виділяє дуже велику кількість пилу.
Якщо він з'явився в результаті розпаду більшого небесного тіла, наприклад, як Церера в Сонячній системі, він мав існувати близько восьми тисяч років, а потім зникнути. Разом з тим, спостереження, проведені протягом шести років, показали сувору періодичність падінь яскравості зірки, а об'єкт, що обертається навколо неї, залишався цілим.
Вчені планують продовжити спостереження, а також шукатимуть дані про об'єкт в архівних документах, щоб простежити його зміни протягом десятиліть.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше астрономи виявили в Чумацькому Шляху 70 блукаючих планет, що стало найбільшою групою подібних об'єктів, знайдених на даний момент. До цього подібних планет було відомо небагато.