Астрономи з Обсерваторії Ватикану відкрили нове небесне тіло в Сонячній системі. Транспнептуновий об'єкт отримав позначення 2021 XD7, його виявили за допомогою Vatican Advanced Technology Telescope 3 грудня, повідомляє The Independent.
Подібно до Плутона, першого відкритого транспнептунового об'єкта, орбіта 2021 XD7 нахилена значно більше, ніж у Землі та Марса. Навіть у точці максимального зближення з зіркою, об'єкт знаходиться в 30 разів далі від Сонця, ніж Земля.
Щоб здійснити повний оберт навколо світила, 2021 XD7 потрібно 286 років. Через велике віддалення від Землі про нього відомо дуже мало. Єдине, що вчені знають, напевно, 2021 XD7 менший, ніж Плутон.
Вивчення орбіт транснептунових об'єктів може допомогти вченим у пошуках так званої дев'ятої планети. Довгий час Плутон, відкритий у 1930 році, вважався дев'ятою планетою Сонячної системи, але потім його «понизили» до карликової планети.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Теорія про існування Планети Х була висунута у 2015 році. Тоді астрономи Майк Браун та Костянтин Батигін заявили про виявлення свідчень існування ще однієї гігантської планети Сонячної системи. На користь цього говорили орбіти п'яти невеликих об'єктів у тому самому регіоні.
Раніше вчені заявили про те, що Дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса вдесятеро перевищує масу Землі. У найближчій точці дев'ята планета підходить до Сонця на відстань, що в сім разів перевищує радіус орбіти Нептуна - на 200 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Дальня точка орбіти віддалена від нашої зірки на 600-1200 астрономічних одиниць.