Міжнародній групі вчених вдалося виявити хмари на екзопланеті WASP-127b, а також виміряти їхню висоту з безпрецедентною точністю. Як повідомляє Phys.org, зробили вони це шляхом комбінації даних, отриманих наземними і космічними телескопами.
WASP-127b - це гарячий Сатурн, який знаходиться на відстані 525 світлових років від Землі. Масу планети можна порівняти з масою гіганта з Сонячної системи, але вона обертається дуже близько до своєї материнської зірки.
Вчені спостерігали за планетою під час її транзитів по диску світила, завдяки чому могли вивчити особливості її атмосфери. Спостереження велися за допомогою телескопа «Хаббл» і Дуже великого телескопа.
У результаті вчені виявили присутність натрію, як і на інших подібних планетах, але на набагато меншій висоті. Крім того, в інфрачервоному діапазоні були зафіксовані сліди водяної пари, які були непомітні в видимому світлі. Тобто, пара екранувалася хмарами, непрозорими у видимому світлі.
Склад цих хмар поки невідомий, але вчені точно знають, що вони не складаються з крапель водяної пари, як на Землі. Дослідники сподіваються, що подальші спостереження допоможуть їм вирішити загадки планети.
WASP-127b здійснює повний оберт навколо зірки за чотири дні. Вона отримує в 600 разів більше випромінювання, ніж Земля, і розпечена до 1100 градусів Цельсія. Радіус планети в 1,3 рази більший, ніж у Юпітера, а маса складає всього одну п'яту маси газового гіганта. Це одна з «найпухнастіших» планет з виявлених на даний момент.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Каліфорнійського технологічного університету відкрили цілу, раніше невідому, популяцію зірок у Всесвіті. І допоміг їм в цьому загадковий об'єкт, який вони назвали «випадковим».