UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи відкрили об'єкт з періодом обертання в 20 тисяч років

На думку деяких дослідників, об'єкт був викинутий з внутрішньої Сонячної системи планетою Х.

Астрономи заявили про відкриття небесного тіла, яке знаходиться "на межі можливостей" сучасної техніки. Повний шлях об'єкта, що отримав назву L91, по витягнутій орбіті складає 20 тисяч років. Про відкриття вчені повідомили на зустрічі Планетологічного відділення Американського астрономічного товариства.

Максимальна відстань, на яку L91 віддаляється від Сонця, становить близько 1430 астрономічних одиниць, мінімальна – близько 50 астрономічних одиниць. Він відноситься до класу транснептунових об'єктів, тобто його орбіта проходить повністю за орбітою Плутона. Маса і розмір L91 поки невідомі. Інтерес являє те, як об'єкт потрапив на свою орбіту.

На думку авторів відкриття, виною цьому стала гравітація Нептуна. Вона могла викинути L91 в область хмари Оорта на відстань дві тисячі астрономічних одиниць ще в часи ранньої Сонячної системи. Після цього небесне тіло могло вступити у взаємодію з іншими об'єктом (наприклад, зіркою) і знову скорегувати свою орбіту.

На думку інших дослідників, об'єкт міг бути викинутий з внутрішньої Сонячної системи впливом планети Х. Автори роботи з цією точкою зору не погоджуються.

Раніше вчені заявили про те, що дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі. У найближчій точці дев'ята планета підходить до Сонця на відстань, що в сім разів перевищує радіус орбіти Нептуна - на 200 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Дальня точка орбіти віддалена від нашої зірки на 600-1200 астрономічних одиниць.