Астрономи Теодор Прейн і Качпер Вежчос відкрили новий тимчасовий супутник Землі. Як повідомляє N+1, гравітаційне поле планети захопило астероїд 2020 CD3 близько трьох років тому, незабаром він залишить свою орбіту навколо планети.
Небесне тіло було відкрити в ніч з 15 на 16 лютого в рамках огляду неба Маунт-Леммон. На момент виявлення у нього була 20 зоряна величина, 25 лютого Центр малих тіл підтвердив відкриття.
Головною відмінною рисою 2020 CD3 стало те, що його можна вважати другим відомим на сьогоднішній день тимчасовим супутником Землі. Такі тіла захоплюються гравітаційним полем планети і, таким чином, стають її природним супутником, проте, на відміну від нерегулярних супутників планет Сонячної системи, пізніше покидають свою орбіту. Першим таким об'єктом у випадку з Землею став навколоземний астероїд 2006 RH120, який був супутником нашої планети протягом 18 місяців, в період з 2006 по 2007 рік. Передбачається, що 2020 CD3 вийшов на геоцентричну орбіту приблизно три роки тому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше група астрономів під керівництвом Скотта Шеппарда відкрила ще 20 супутників Сатурна, що зробило планету рекордсменом у Сонячній системі за цим показником. Раніше це звання належало Юпітеру.