UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи "стерли" вибух наднової зі сторінок історії

Нові дослідження показали, що рештки наднової G11.2-0.3 не мають нічого спільного з описаною в 386 році нашої ери подією.

Нові спостереження за допомогою рентгенівської обсерваторії Чандра відкинули популярну гіпотезу, яка пов'язана з описаним майже дві тисячі років тому вибухом наднової. Як повідомляється на сайті NASA, виявилося, що рештки наднової G11.2-0.3 не мають ніякого відношення до події, яка була описана в 386 році в Стародавньому Китаї.

Нові дані показують, що G11.2-0.3 відділяють від Землі щільні хмари газу. Дослідники встановили, що ці хмари досить щільні для того, щоб затьмарити спалах від вибуху наднової і зробити її невидимою на Землі. Тобто, китайські астрономи не могли спостерігати вибух G11.2-0.3. Яка подія була описана в 386 році на даний момент залишається загадкою.

Вчені встановили, що зірка, рештки якої утворили G11.2-0.3, вибухнула приблизно 1400-2400 років тому. Подальші спостереження дозволили встановити, що G11.2-0.3 утворилася в результаті "колапсу ядра" наднової, яка утворюється в результаті вибуху масивної зірки. Зазначений вік робить G11.2-0.3 однією з наймолодших наднових в Чумацькому Шляху. Крабоподібна туманність на даний момент є єдиними останками вибуху наднової, який був історично задокументований у 1054 році.

Читайте також: Астрономи отримали знімок "зоряної лабораторії" в сузір'ї Стрільця

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.