UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи спростували міжзоряне походження дев'ятої планети

Планета могла народитися безпосередньо в Сонячній системі.

Вчені заявили про те, що загадкова планета Х, яка, імовірно, знаходиться за орбітою Плутона, не була захоплена з міжзоряного простору, як вважають деякі вчені, а була сформована в Сонячній системі. Висновки дослідників опубліковані на сайті arXiv.org.

У ході дослідження вчені змоделювали сценарій, при якому одна з зірок, які оточували Сонце 4,5 мільярда років назад, могла "втратити" новонароджену планету. В результаті було встановлено, що ймовірність уловлювання зіркою об'єкта планетарної маси насправді не залежить від загальної маси області зореутворення. Інакше кажучи, щільність розташування молодих зірок не підвищувала шанси на те, що одна з них вловить чужу планету з далекою і нестійкою орбітою. Зате на це впливав внутрішній рух самої групи зірок, наприклад, розширення при порівняно невеликій щільності розташування значно збільшувало частоту таких подій в моделі.

"Обмін" планетами може зачіпати не більше 1-6 %. На думку вчених, у випадку справжнього Сонця реалізація такого сценарію в минулому виглядає майже неймовірним.

Це означає, що дев'ята планета це планета-"сирота", яка пролітала повз і була захоплена гравітацією Сонця, або ж вона сформувалася безпосередньо в Сонячній системі.

Раніше вчені заявили про те, що дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі. У найближчій точці дев'ята планета підходить до Сонця на відстань, що в сім разів перевищує радіус орбіти Нептуна - на 200 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Дальня точка орбіти віддалена від нашої зірки на 600-1200 астрономічних одиниць.