Астрономи встановили, які умови необхідні для формування планет, схожих на Землю, або її збільшених копій. За словами дослідників, їхні висновки допоможуть полегшити пошуки і фіксацію потенційно жилих планет, повідомляє Naked science.
У ході дослідження вчені створили пилову комп'ютерну модель, в межах якої формувалася зірка та її майбутні супутники. Зазначається, що на даний момент вчені досить добре розуміють, як виникають планети-гіганти і як з'являються зерна пилу, але майже нічого не знають про те, що відбувається після об'єднання одиничних зерен пилу у відносно невеликі грудки розміром не більше сантиметра.
Змінюючи різні властивості комп'ютерної моделі, в тому числі в'язкість матерії, астрономи несподівано виявили, що пил і планети починають формуватися не за кілька сотень тисяч або мільйонів років після запуску процесу народження зірки, як раніше вважали планетологи, а відразу ж після появи зародка світила.
Зерна пилу зберігають маленький розмір - менше мікрометра - в більшості протопланетних дисків і починають об'єднуватися в більш великі об'єкти, тільки якщо в'язкість матерії залишається досить низькою. У такому разі в найближчих околицях світила вже за перші кілька сотень тисяч років може виникнути величезна кількість космічних каменів діаметром до метра, чия сукупна маса у сотні разів перевищує земну. Це помітно підвищує шанси на те, що частина з них встигне об'єднатися у великі кам'янисті планети, перш ніж газові гіганти почнуть спустошувати зоряну систему, поглинаючи газ і викидаючи зародки таких земель за її межі. Якщо такі планети все ж сформуються, то вони будуть концентруватися на орбітах, розташованих на невеликій відстані від зірки.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.