UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи розповіли про "мережу", яка пов'язує віддалені галактики

Мережа змушує галактики рухатися синхронно.

Корейські астрономи заявили про те, що у Всесвіті існує загадкова "мережа", яка змушує галактики, розташовані на відстані мільйонів світлових років одна від одної, рухатися синхронно. Відкриття може змусити дослідників переглянути фундаментальні принципи існування Всесвіту, повідомляє Science Alert.

"Спостережувана когерентність має якимось чином бути пов'язана з масштабними структурами, тому що неможливо, щоб галактики, розділені відстанню в шість мегапарсек (20 мільйонів світлових років) безпосередньо взаємодіяли одна з одною", - заявив один з дослідників Гієп Лі.

У ході свого дослідження вчені помітили, що сотні галактик обертаються схожим чином, незважаючи на те, що їх розділяють мільйони світлових років. В іншому дослідженні, яке було опубліковано в 2014 році, вчені встановили, що надмасивні чорні діри можуть "шикуватися в ряд", незважаючи на відстань в мільярди світлових років.

Для того, щоб зрозуміти, яка структура змушує галактики синхронізуватися, вчені мають намір провести додаткові дослідження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступоворуйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.