Вчені вивчили дані, які були зібрані станцією Cassini, і описали ряд озер на супутнику Сатурна Титані. Як повідомляє "Популярная механика", на небесному тілі зустрічаються "фантомні" неглибокі озера, а також озера, які складаються в основному з метану і досягають 100 метрів глибиною.
Вчені звернули увагу на дані, які були зібрані інструментами RADAR, Visual and Infrared Mapping Spectrometer (VIMS) і Imaging Science Subsystem (ISS) за 13 років спостережень. Озера були помічені взимку, а навесні їх детектувати не вдалося. На думку дослідників, "фантомні" озера випаровуються або ховаються під поверхнею Титана на сім років, за які на небесному тілі відбувається перехід від зими до весни.
В іншому дослідженні вчені вивчили дані, які були отримані Cassini під час останнього зближення з Титаном у квітні 2017 року. Тоді станції вдалося побачити сім озер, глибина яких сягала 100 метрів. Ці озера складаються в основному з метану, чим відрізняються від єдиного великого озера в південній півкулі супутника Ontario Lacus, в якому переважає етан. Дослідники вважають, що цим озерам тисячі років і при цьому вони збільшуються в об'ємі, завдяки тому, що приплив вуглеводнів через дощі перевищує їхній відплив через грунт.
Раніше команда місії Cassini припустила, що у морях на Титані, можуть існувати сильні течії, викликані великими потоками сонячної енергії.