Астрономи з Університету Цюріха заявили про те, що об'єкти, схожі на перший міжзоряний астероїд Оумуамуа, можуть бути утворені в результаті тісного зближення систем. Як повідомляє New Atlas, припущення дослідників може не тільки розповісти про появу таких небесних тіл, але і запропонувати альтернативу гіпотезі "Дев'ятої планети".
У нашій Сонячній системі існує кілька поясів кам'янистих планетезималей, які насправді є уламками, що залишилися після формування планет і їхніх супутників. Разом з тим, нове дослідження припускає, що частина цих об'єктів може "чужинцями", які прибули з іншої системи.
Згідно з існуючими уявленнями, Сонячна система сформувалася 4,5 мільярда років тому з диска пилу і газу, які оберталися навколо Сонця. Частинки матеріалу стикалися, сформувавши планети і супутники, а "залишки" утворили Головний пояс астероїдів між орбітами Марса і Юпітера, Пояс Койпера за Нептуном і Хмару Оорта, яка знаходиться ще далі.
Гравітація зірки утримує подібні об'єкти на орбітах навколо неї, але, швидше за все, деякі з них можуть "відриватися" і почати подорож. Одним з таких тіл є Оумуамуа.
У ході нового дослідження вчені провели комп'ютерне моделювання, яке показало, що буде, якщо дві зоряних системи пройдуть недалеко одна від одної. Виявилося, що гравітація більшої зірки може зруйнувати пояси навколо меншої, в результаті чого об'єкти з них починають рухатися за дивними траєкторіями.
Разом з тим, такі об'єкти можуть не тільки бути викинуті за межі своєї системи, але залишитися в ній на нових орбітах. Це припущення може допомогти пояснити і особливості нашої Сонячної системи. Так, відомо, що інші зірки проходили поруч із Сонцем у минулому, а найнедавніша подібна подія сталася приблизно 70 тисяч років тому. Це означає, що поряд можуть бути "чужі" астероїди: деякі з них вже були ідентифіковані, але цілком можливо, що їх в цілому значно більше, ніж передбачалося.
Більш того, це може бути також альтернативою гіпотезі Дев'ятої планети. Деякі астрономи вважають, що за межами Плутона є велика дев'ята планета, що обертається навколо Сонця: основним свідченням на користь цього вважаються дивні орбіти деяких далеких, транснептунових об'єктів. У новому дослідженні, однак, передбачається, що ці дивацтва можуть бути пояснені гравітаційним впливом інших зірок, з якими в минулому зблизилася наша система.
Астероїд був виявлений в Сонячній системі в жовтні 2017 року. Небесне тіло має незвичайну сигароподібну форму, а його довжина-близько 400 метрів, у 10 разів більша, ніж ширина.