UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи помітили активність на найбільшій з виявлених комет

Комета наближається до Сонця і почала випускати шлейфи газу і пилу.

Астрономи за допомогою телескопа обсерваторії Лас Камбрес (LCO) помітили активність на кометі C/2014 UN271 Бернардінеллі-Бернштейн, повідомляється на сайті обсерваторії. Комета є найбільшою з усіх, які коли-небудь були виявлені.

Вперше про комету повідомили 19 червня, її знайшли в даних проєкту Dark Energy Survey. Але в той час даних про те, що це активний світ, у вчених не було. Комета рухається у напрямку до Сонця з віддалених куточків нашої системи, тому дослідники не могли точно визначити, коли ж у неї з'явиться хвіст.

Тепер же астрономи з Нової Зеландії помітили комету на знімках метрового телескопа LCO, який розташовується в Південній Африці. Майкл Банністер, який і помітив комету на зображеннях, заявив, що він побачив «нечітку точку», яка відрізнялася від сусідніх зірок.

Подальший аналіз зображень дозволив роздивитися кому комети. Разом з тим, об'єкт все ще знаходиться на відстані від Землі, яка вдвічі перевищує дистанцію від Сатурна до Сонця, тому розглянути його детальніше вийде.

Діаметр комети оцінюється в 100 кілометрів. Це більш ніж втричі більше, ніж у кометного ядра, що знаходиться дугим в списку рекордсменів другим - комети Хейла-Боппа, відкритої в 1995 році. Але, навіть не дивлячись на це, спостерігати за кометою неозброєним оком буде не можна. Навіть максимально зблизившись із Землею, вона все ще буде знаходитися за Сатурном.

Максимальне зближення об'єкта з Сонцем очікується в 2031 році. У вчених буде 10 років для проведення спостережень за нею.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Падіння комети могло вплинути на розвиток людської цивілізації

У лютому планетологи підтвердили відкриття найдальшого відомого на даний момент об'єкта Сонячної системи. Він отримав офіційне позначення 2018 AG37.