Астрономи за допомогою Дуже великого телескопа змогли зробити знімок екзопланети, що обертається навколо зірки AF Leporis. Знімки планети були зроблені двома групами вчених за допомогою інструмента SPHERE, встановленого на телескопі, повідомляє Європейська південна обсерваторія.
Після того, як дві незалежні групи астрономів повернули дуже великий телескоп на зірку, вони змогли отримати знімки планети, що обертається навколо неї. Обидві команди використали інструмент SPHERE, який за допомогою адаптивної оптики коригує розмиття, спричинене атмосферною турбулентністю, а також блокує світло від зірки спеціальною маскою, оголюючи планету поруч з нею.
Дослідники з'ясували, що об'єкт всього в кілька разів масивніший за Юпітер, що робить його найлегшою екзопланетою, виявленою за допомогою комбінованого використання астрометричних вимірювань і прямих зображень.
Система AF Leporis схожа на Сонячну. Маса, розмір та температура зірки нагадують сонячні, а планета обертається навколо неї на відстані, аналогічній відстані між Сатурном та нашою зіркою. У системі також є пояс уламків з характеристиками, аналогічними поясу Койпера.
Вік системи складає всього 24 мільйони років, що приблизно в 200 разів менше, ніж вік Сонячної системи. Спостереження за нею можуть пролити світло на те, як формувалася наша система.
Раніше міжнародна група вчених заявила про виявлення схожої на Землю екзопланети, яка знаходиться на відстані 72 світлових років від нас. Вона одержала позначення K2-415b.