Астрономи виявили в центральному потовщенні (балдажі) Чумацького Шляху розділення зірок, що утворює структуру, яка нагадує букву "Х". Препринт роботи дослідників був опублікований на сайті arXive.org.
Про наявність подібної структури в Чумацькому Шляху відомо з 2010 року, але деякі астрономи вважають, що нічого подібного в нашій галактиці немає, а насправді в балдажі через зоряну еволюцію присутнє трохи більше подібних червоних зірок, ніж в інших її частинах.
Автори дослідження використовували дані космічного інфрачервоного телескопа WISE ("ширококутний інфрачервоний оглядовий дослідник"), щоб показати, що хрест дійсно існує і, більш того, зірки, які його складають і зірки, рух яких визначається гравітацією цього хреста, повинні грати важливу роль в еволюції нашої галактики і схожих спіральних галактик.
Астрономи використали дані двох з чотирьох камер телескопа w1 і w2. На отриманому мозаїчному знімку структуру видно погано, але автори статті показали, що якщо змоделювати для Чумацького Шляху зразковий розподіл світла в балдажі так, якщо б він був простим сфероїдом і відняти його з вихідного, то можна отримати зображення тих зірок, які з якихось причин не вписуються в таку просту формацію.
За допомогою отриманих знімків астрономи також змогли визначити і параметри зоряних "рукавів". Виявилося, що їх довжина становить близько 2,4 кілопарсека, при тому, що діаметр самого балдажа 4 кілопарсека.
Раніше астрономи заявили про те, що Чумацький Шлях "помер" приблизно 9 мільярдів років тому і з тих пір нагадує якусь подобу космічного "зомбі", процеси зореутворення, в якому практично припинилися.